Moje obhliadky (0)

Sprostredkovanie výstavby montovaných domov

Našou   úlohou   je   poskytnúť   skúsenosti   pri   Vašom   rozhodovaní   a   tvorbe budúceho konceptu – počnúc projektovým riešením, technickým riešením až po riešenie realizačné.

 

ČO JE TO MONTOVANÝ DOM

 

Jedinečná atmosféra, mierne éterický nádych dreva, prísun prírodnej energie. Drevené hranoly sú dômyselne zaklopené OSB doskami a zabudované do sadrokartónového systému. Moderné technológie umožňujú stavať montované domy, ktoré sú oveľa kvalitnejšie, majú lepšie zvukové aj tepelné izolácie a samozrejme aj remeselné spracovanie panelov, pričom ich montáž je na úplne inej úrovni ako kedysi. Po zhotovení je nízkoenergetický montovaný dom ťažko rozoznateľný od klasického murovaného domu.

Ich precíznosť je vyšperkovaná časom a skúsenosťami, pričom tento spôsob výstavby je jeden z jarožšírenejších na svete. Panely, z ktorých sa dom skladá, sú s vysokým stupňom finalizácie vyrobené v uzavretej hale. Základným konštrukčným materiálom je drevo tzv. KVH hranoly, drevoštiepkové (OSB3) a sadrokartónové dosky, tepelnoizolačný materiál ROCKWOOL, ISOVER, ORSIL.

 

FAREBNÁ PALETA VÝHOD

 

Nízkoenergetický montovaný dom má oproti klasickému murovanému domu mnoho výhod. Devízou je rýchlosť výstavby, pričom bývať môžete už počas troch mesiacov. Vďaka montovaným panelom je možné zrealizovať takmer akúkoľvek stavbu či architektúru. Vzhľadom k suchému procesu stavby sa dá stavať dokonca aj v zime.

Stavba tiež poskytuje omnoho viac vnútorného priestoru, pretože jej steny sú tenšie, no pritom s lepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami a tým aj výrazne nižšou energetickou náročnosťou. Drevostavba obsahuje minimum alergénov a pohlcuje až 80% škodlivín, čím vytvára veľmi zdravú klímu. Okrem toho netreba opomenúť výborné akustické vlastnosti, nízku váhu zhotovenej konštrukcie, recyklovateľnosť a ekologickosť použitých materiálov. Aj preto je montovaný dom prospešný nielen pre nás, ale je tiež šetrný k životnému prostrediu.

 

 

 

Cena výstavby montovaných domov od 61 000 € - s DPH (77 m2)

Pre viac info nás kontaktujte na tel. č. +421 918 606 438 alebo mailom na recomp@recomp.sk

 

 


 

PRIEBEH VÝSTAVBY

 

Návrh výkresu:
Pri našom systéme výstavby sa špeciálnym programom rozloží stavba domu na jednotlivé panely a ku každému sa vyhotoví originálny výkres. Následne sa panely vyrobia vo výrobných priestoroch. Ďalej sú prevezené na stavbu, kde je už prichystaná základová doska. Na nej za pomoci žeriavu dochádza k spájaniu panelov tak, aby vznikol špecifický montovaný dom.

 

Exteriéer a interiér:
Panely sú ukotvené špeciálnymi kotvami k základovej doske. Následne po osadený fasádnych okien a dverí prebieha zatepľovanie domu z exteriéru, zvnútra sa zabudujú vodovodné, kanalizačné a elektrické rozvody a kúrenie. Zrealizujú sa potery a sadrokartónové konštrukcie. Jednoduchá a rýchla je vnútorná montáž obkladov a dlažieb, podláh, malieb a sanity.


Na nerozoznanie:
Konzervatívne vnímanie sa odburáva ťažko, čo u nás vidieť pri výstavbe montovaných domov, ktoré ešte stále patria k zriedkavým javom. Po dokončení domu je však pre laika ťažké odlíšiť montovaný dom od murovaného. Každý je originálom, ktorý odráža váš vkus, charakter a životný štýl. Touto technológiou dokážeme zrealizovať takmer akékoľvek architektonické riešenie.

 

 

 

 

 

 

Loading

DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM