Moje obhliadky (0)

Virtuálna prehliadka! Na predaj RD v obci Hybe

ID ponuky: 728

Liptovský Mikuláš, Hybe, Hybe113 500.00 €

Dátum obhliadky

Typ: Predaj

Ponúkame Vám na predaj rodinný dom v malebnej obci Hybe nachádzajúcej sa v Liptovskej kotline na úpätí Vysokých Tatier. Dom sa nachádza na rovinatom pozemku o rozlohe 1814 m2. Zastavaná plocha pozemku je 806 m2. Na pozemku sa okrem rodinného domu nachádza stodola, hospodárska budova a prístrešok o rozlohe 16,9 m2. Rodinný dom je postavený z tehly a jedná sa o dvojdom, každý so samostatným vstupom a súpisným číslom. Dom je dvojposchodový so sedlovou strechou zo škridly. Obývateľné je momentálne len prízemie, dom je z časti podpivničený. V pivnici sa nachádza kotol na tuhé palivo. Každý dom pozostáva zo zádvoria, chodby, kuchyne, dvoch izieb, kúpeľne s WC. V súčasnosti sú domy prepojené, ale obe časti sú samostatne prístupné. Podlahová plocha celého domu je 165 m2. Rodinný dom je napojený na všetky inžinierske siete – elektriny, plyn, vodovod, kanalizácia - žumpa. Na pozemku je okrem obecného vodovodu vykopaná aj studňa. Kúrenie je riešené plynovým kotlom alebo kotlom na tuhé palivo. Na streche sa nachádzajú solárne panely.

Rodinný dom prešiel pred časom rekonštrukciou kedy boli menené okná, robené boli nové elektrické rozvody, vykurovanie, vodovod, odpad, obklady, omietky, podlahy, kuchynská linka. Rekonštrukcia bola realizovaná v rámci celého domu, dokončená bola len jedná časť domu, druhá zostala v nedokončenom stave. Mesačné náklady sa pohybujú okolo 110 € pre dve osoby (35,- € elektrina, 50,- € plyn, 30,- voda), v lete sú mesačné náklady menšie. Predajná cena za rodinný dom je 113.500,-€. Čo sa týka nábytku, ktorý sa v dome nachádza, je možné ho v dome ponechať, okrem obývačky a knihovne. Záleží od záujmu potencionálneho kupujúceho.

Obec Hybe je vhodná pre športových nadšencov, v okolí sa nachádzajú veľmi dobré podmienky pre zimné športy (lyžiarsky vlek, bežecké trate) cykloturistiku, pešiu turistiku, na svoje si prídu aj vášnivý hubári. Blízko máte tiež do Vysokých a Nízkych Tatier, do aquaparkov Tatralandia a Bešeňová. V blízkosti je tiež napájač na diaľnicu - 20 min do LM a 20 min do PP. Čo sa týka občianskej vybavenosti, v obci sa nachádza materská a základná škola, knižnica, pošta, potraviny, mäsiarstvo, reštaurácie, autoservis, futbalové ihrisko, ďalej tu pôsobí aj niekoľko malých podnikateľov (stavebníctvo, umelecké kováčstvo, čistenie peria) a prosperujúce poľnohospodárske družstvo.

Ulica Hybe

Stav čiastočná rekonštrukcia

Forma vlastníctva osobné

Úžitková plocha 165

Celková podlahová plocha (m2) 210

Výmera pozemku celkom (m2) 1814

Zastavaná plocha 806

Spôsob vykurovania kotol

Zdroj tepla plyn

Elektrická prípojka áno

Kanalizačná prípojka áno

Plynová prípojka áno

Vodovodná prípojka áno

Počet spálni 4

Krb áno


Otázka na makléra

Ing. Milada Bončová

Ing. Milada Bončová

0907862139

recomp.poprad@gmail.com

 

Loading

DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM